Loading

wait a moment

Lazer Kesim Korkuluk Foça

Lazer Kesim Korkuluk Foça Uygulama | Lazer Saç Kesim

Lazer Kesim korkuluk Foça firmaları sektörde başarılı işleri rahatlıkla ortaya koymaktadırlar. Korkuluk işlerinde farklı tasarımları ile yeni ve güçlü korkuluklar oluşturmanın en pratik yoludur. Farklı kalınlıklardaki metal levhaların cnc tezgahlarda çeşitli gazların destekleri ile belirlenen motifin işlenmesidir. Levha motif oluşturmak için gereken yerlerden kesilerek işlem tamamlanır. Lazer kesim korkuluk Foça uygulama tecrübe ve deneyim ister.

Lazer kesim korkuluk İzmir
Lazer kesim korkuluk Foça firması

İnşaatın bir çok bölümünde başarı ile uygulanabilir. Lazer korkuluk, lazer balkon korkuluk, lazer merdiven korkuluk, lazer bahçe korkulukları, lazer villa kapısı, lazer bina giriş kapısı ve lazer kesim dekoratif ürünleri ile binaları estetik hale getirmek mümkündür.

İzmir lazer kesim korkuluğu İzmir
Foça lazer kesim korkuluk modelleri izmir

Lazer Kesim Balkon Korkuluk Foça – Korkuluğu

Balkon korkuluğu ilk olarak uzun yıllar demir parmaklık şeklinde çözülmüştür. Bu arada gelir seviyesi ve entellektüel bellek etkisi ile modeller çeşitlenmiştir. Çeşitleri ve hareketli motifler aralara serpiştirilmiştir. Amaç sağlam, dayanıklı ve estetik lazer kesim balkon korkuluk ürününe sahip olmaktadır. Lazer kesim balkon kombinasyonu elde etmek için gereken, demir veya ferforje (dövülmüş demir) profiller, lazer kesim saç levha ve aksesuar topuzlardır. Saç levhalar 1 mm.’den başlar 10 mm.’e kadar kalınlıklarda değişir.

Lazer kesim balkon korkuluk İzmir firması
Lazer kesim balkon korkuluk Foça firması

Balkon korkuluklarda kullanabileceğimiz motif ve desenler hazır önerilenlerden seçilebileceği gibi tamamen size özel bir görseli balkon korkuluklarında kullanabiliriz. Dilediğiniz renklere boyama imkanı vardır. Elektrostatik boya veya komprosör boyama ile uzun ömürlü kullanım imkanı. Ferforje ilginizi çekiyor ise linke tıklayınız; http://hekimogluferforje.com/ferforje-urunleri-izmir/

Lazer Kesim Merdiven Korkuluk Foça – Korkuluğu

Lazer kesim desenleri ile görsel zenginliği taçlandırılmış merdiven sistemleri için en uygun ve kaliteli iş için göreve her zaman hazırız. Bugünden geleceğe emin adımların memnun müşteri sayısını artırmak programı ile gerçekleştiğini biliyoruz. Hazır motifler olsun farklı motifler olsun her zaman beklentileriniz ve hayalleriniz ile örtüşen lazer kesim merdiven korkuluk imalatlarımız sizi bekliyor. İstediğiniz renge boyama şansı. Renk değiştirme imkanı ile sonsuza uzanan tasarım imkanı…

Lazer kesim merdiven korkuluk modelleri İzmir
Lazer kesim merdiven korkuluk Foça

Lazer Kesim Saç Levha Teknolojisi

Lazer kesim nedir?

Lazer kesim; Demir, bimetal, alüminyum, Paslanmaz ve metal malzemeleri kesmek için tercih edilen  ve genellikle endüstriyel üretim için kullanılan ve aynı zamanda okullar, kobiler ve hobi uzmanları tarafından kullanılmaya başlanan bir teknolojidir. Lazer ile kesme işlemi, çoğunlukla optik aracılığıyla yüksek güç üreten bir lazerin çıkışını yönlendirerek gerçekleşir. Lazer optiği ve CNC, üretilen malzemeyi veya lazer ışını yönlendirir ve kendi amacı için kullanılır. Malzemeleri kesmek için kullanılan bir ticari lazer, malzemeye kesilecek desenin CNC veya G kodunu takip etmek için bir hareket kontrol sistemi içermektedir. Odaklanmış lazer ışını malzemeye yönlendirilir; daha sonra eritilir, yanar, buharlaşır veya bir gaz püskürterek atılır, yüksek kaliteli yüzey kaplamalı bir kenar bırakır. Endüstriyel lazer kesiciler, düz levha malzemelerin yanı sıra profil ve boru malzemeleri kesmek için kullanılır.

Hekimoğluferforje demir İzmir
Hekimoğluferforje demir firması Foça

PROSES

Lazer ışınının üretilmesi, kapalı bir kap içindeki elektriksel rezonansları  veya lambalarla bir lazer malzemesinin uyarılmasını içerir. Parlayan materyal uyarılırken, ışın, monokromatik bir ışık akışı halinde kaçmak için yeterli enerjiyi elde edilene kadar kısmi bir aynayla dahili olarak yansıtılır. Aynalar ya da fiber optik, tutarlı ışığı çalışma yerine ışık odaklı bir mercekle yönlendirmek için kullanılır. Odaklanmış kirişin en dar kısmı genellikle 0,32 mm daha düşüktür. Malzemenin kalınlığına bağlı olarak, 0.10 mm kadar kenar genişlikleri mümkündür. Kenardan başka bir yerden kesmeye başlayabilmek için, her kesmeden önce bir delik açılır. Piercing genellikle 13mm kalınlığında  paslanmaz çelik için yaklaşık 5-15 saniye sürerken malzemede bir delik açan yüksek lazer ışını tehayyül eder.

Ferforje lazer kesim demir korkuluk İzmir
Lazer Ferforje demir korkuluk modelleri Foça

Lazer kesim, kaynağından istikrarlı ışığın paralel ışınları çoğunlukla çapı 1,5-2,0 mm aralığındadır. Bu kiriş, normalde, yoğun bir lazer ışını oluşturmak için bir lens veya aynayla 0.025 mm çok küçük bir noktaya odaklanır ve yoğunlaştırılır. Kontur kesme sırasında mümkün olan en pürüzsüz yüzey elde etmek için kiriş polarizasyonu yönü, kontörlü bir iş parçasının çevresini dolaşırken döndürülmelidir. Sac metal kesim için, odak uzaklığı genellikle 38-76 mm’dir.

lazer işleme sanatı
lazer demir işleme sanatı

Mekanik kesim üzerinde lazerle kesmenin avantajları, iş parçasının kullanılabilirliğini ve iş parçasının uyumunu azaltır. Hassasiyet çok daha iyi olabilir, çünkü lazer ışını işlem sırasında aşınmaz. Lazer sistemlerinin ısıdan etkilenen küçük bir alanı olması nedeniyle, kesilen materyali bozma ihtimali de düşüktür. Bazı materyallerin daha geleneksel yöntemlerle kesilmesi çok sıkıntılıdır.

Hekimoğlu lazer kesim
Hekimoğlu lazer kesim ferforje sistemleri

Metallerin lazerle kesilmesi, plazma kesimine oranla daha hassas olan ve sacın kesilmesi sırasında daha az enerji kullanan avantajlara sahiptir; Bununla birlikte, çoğu endüstriyel lazer, plazmanın yapabileceği metal kalınlığından daha fazla kesemez. Daha yüksek güçte çalışan yeni lazer makineleri (erken lazerle kesme makinelerinin 1500 watt derecelendirmesiyle karşılaştırıldığında 6000 watt) plazma makinelerine kalın malzemelerle  giriyor.

İzmir lazer kesim korkuluğu İzmir
Foça lazer kesim korkuluk modelleri izmir

LAZER KESİM METODLARI

Farklı malzemeleri kesmek için kullanılan farklı şekilleri lazerler kullanarak kesme işleminde birçok farklı yöntem vardır. Formüllerden bazıları buharlaştırma, eritme ve üfleme, eritip darbe ve yanma, termal gerilme çatlaması, kesme, soğuk kesme ve yanma stabilize lazer kesimidir.

Lazer Kesim Buharlaştırarak Kesme

Buharlaşma da; standartlaşmış işlerin kesilmesi, malzemenin yüzeyini kaynama noktasına ısıtır ve bir anahtar deliği oluşturur. Anahtar deliği, deliği hızlıca derinleştirecek şekilde soğutma hızında ani bir artışa neden oluyor. Delik derinleştikçe ve malzeme kaynar hale geldiğinde, oluşan buhar eritiyi dışarı üfleyen erimiş duvarları eritir ve deliği çok daha büyütür. Ahşap, karbon ve termoset plastikleri gibi erimeyen malzemeler genellikle bu yöntemle kesilir.

Lazer kesim işleme teknikleri İzmir
Lazer kesim işleme teknikleri Foça atölye
Lazer Kesim Eritip işleme

Eritme ve darbe veya füzyon kesimi, bimetal materyali kesme alanından üflemek için yüksek basınçlı gaz kullanır ve bu da güç ihtiyacını büyük ölçüde azaltır. İlk önce malzeme erime noktasına kadar ısıtılırsa bir gaz püskürtmesi, eritilmiş malzemeyi işlemden dışarı atar ve böylece malzemenin sıcaklığını daha da yukarı kaldırma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu işlemle kesilen malzemeler genellikle metallerdir.

Lazer Kesim Termal Gerdirme

Yarı Sert malzemeler termal kırılmaya, özellikle de termal stres kırılmasında kullanılan bir özelliğe duyarlıdır. Yüzeye odaklanan bir ışın yerel ısıtma ve termal genleşmeye neden olur. Bu, kirişin hareket ettirilmesiyle yönlendirilebilecek bir çatlak ile sonuçlanır. Çatlak m / s sırasına göre taşınabilir. Genellikle cam kesiminde kullanılır.

Silisyum şeklinde akışkanlık

Mikroelektronik çiplerin silikon tabakalaşmalarından hazırlandığı şekilde ayrılması, dalga boyu (1064 nm) elektronik olarak iyi benimsenmiş darbeli bir karardır: YAG lazerle çalışan prosesi ile gerçekleştirilebilir.

Reaktif kesim

Diğer adları ile  “yanan stabilize lazer kesim gazı”, “alev kesme” olarak da adlandırılır. Reaktif kesme, oksijenli meşale kesme gibidir ancak ateşleme kaynağı olarak bir lazer kesim ışını kullanır. Çoğunlukla karbon çeliğini 1 mm’den fazla kalınlıklarda kesmek için kullanılır. Bu işlem, nispeten daha az lazer gücü ile çok kalın çelik plakaları kesmek için kullanılabilir.

Kaynak; İstanbul paslanmaz

Lazer Kesim Bahçe Korkuluk Foça – Korkuluğu

Bahçeli bir konutunuz var ve etrafının gerek güvenlik açısı ile gerekse estetik açıdan doğru bir ürünü elde etmenin en kolay yolu; lazer kesim bahçe korkulukları. Firma olarak önerimiz etraf baskısından uzak tamamen kendi beğenilerin size yön vermesine fırsat verin. Lazer kesim bahçe korkuluk fiyatları, lazer bahçe korkuluk motifleri gibi endişelerden çok ben ne istiyorum sorusunun cevabı aranmalıdır. Hekimoğlu Ferforje doğru yolun başında sizi bekleyen tecrübeli bir yol arkadaşıdır. Gereksiz açılımlardan uzak sade ve duru önerileri ile amacınıza ulaşmanıza yardımcı olur.

Lazer kesim bahçe korkulukları İzmir
Lazer kesim bahçe korkuluk Foça

Lazer Kesim Garaj Kapısı Foça – Motorlu

Garaj kapıları, açık garaj kapıları ve kapalı garaj kapıları olarak düşünebiliriz. Motorlu ve kumandalı lazer kesim garaj kapıları Foça ve ilçelerinde özel bir yer etmektedir. Villa garaj kapıları, yeni nesil akıllı site garaj kapıları gibi alanlarda kullanılır. Tamamen kapalı garaj kapıları veya desen ve motif döşemeli garaj kapıları dizayn edilir.

Lazer kesim garaj kapısı İzmir
Lazer kesim motorlu garaj kapısı Foça

Lazer Kesim Kapı Foça – Bina Kapısı

Kapılar her zaman dokunduğumuz ve bizi içeriye alan veya dışarıya çıkış noktası olarak hizmet veren ürünlerdir. Bina giriş kapısı lazer kesim motifler ile inanılmaz farklılıklar oluşturabiliriz. Güvenlik, dayanıklılık ve elbette görsel şölen destekli kapılar için HEKİMOĞLU… Lazer kesim villa kapısı imalatlarında cam, krom ve ahşabı metalle buluşturmak gibi bir görev edindik değerli ürünler ortaya koyabilmek için.

Lazer kesim bina giriş kapısı İzmir
Lazer kesim bina giriş kapısı modelleri Foça

Lazer Kesim Panel Motifleri

Size uyabilecek lazer kesim panel motifleri için hazır desenlerden seçebilir yada hayalinizdeki bir deseni isteyebilirsiniz….

Lazer Kesim Korkuluk Foça işlerinize ücretsiz keşif hizmeti ile yardımcı oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN TIKLAYIN